Koszty wynajmu kontenera na odpady budowlane

Budowa, remont oraz demontaż powodują, że powstaje znaczna ilość odpadów budowlanych. Zgodnie z obowiązującym prawem nie mogą one trafić do pojemników na odpady komunalne. Dlatego też planując tego rodzaju przedsięwzięcia, należy pamiętać o wynajęciu kontenera, który później zostanie odebrany przez firmę zajmującą się utylizacją tego rodzaju odpadów. Ile zapłacimy za tę usługę?

Co zaliczamy do odpadów budowlanych?

Zanim przejdziemy do omówienia, ile kosztuje wynajem kontenera na odpady budowlane, warto przedstawić, co dokładnie może do niego trafić. Przede wszystkim:

  • gruz,
  • ceramika sanitarna,
  • drewno konstrukcyjne,
  • elementy stolarki budowlanej,
  • pozostałości zapraw, klejów oraz innych produktów wykorzystywanych na budowie,
  • elementy metalowe,

To wszystko zgodnie z obowiązującym prawem powinno zostać wyrzucone do odpowiedniego kontenera. Właściwa utylizacja odpadów budowlanych jest ważna, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na środowisko naturalne, pogarszając jakość gleby, wód, powietrza.

Cena za wynajem kontenera — co na nią wpływa?

Wynajem kontenera to konieczność podczas przeprowadzania remontu, modernizacji czy rozbiórki. Cena zależy w dużej mierze od tego jak dużo odpadów powstanie podczas realizowanego przedsięwzięcia. Możemy wybierać spośród niewielkich big bagów, których pojemność wynosi zwykle 2 m³. Większą liczbę odpadów zmieścimy w metalowych kontenerach. Mniejsze zdadzą egzamin w przypadku remontów mieszkań, z kolei te duże okazują się z reguły przydatne podczas budowy albo przebudowy domków jednorodzinnych.

Warto podkreślić, że zazwyczaj wynajem kontenerów jest oferowany w korzystnych cenach. Dokładny koszt, w który wliczony zostaje też wywóz odpadów budowlanych, określa firma oferująca tego rodzaju usługi, ale zazwyczaj nie przekracza on jednak 500 zł.